Prodloužená lhůta pro výměnu dárků až do konce ledna! - platí na zboží zakoupené od 1.11 do 23.12.2022

Oblečte se do trendy barev letošního podzimu

Letní horka ustala téměř stejně náhle, jako před pár měsíci začala, listí na stromech se začalo opět barvit do teplých odstínů a stmívá se zase o něco dřív. Ano: je tu podzim.

O podzimu se říká, že je smutný, šedý a nebarevný. Opak je pravdou! Podzimu vládne nekonečná škála odstínů a jejich nuancí, až z toho oči přecházejí. Abychom jeho příchod sobě i vám zpříjemnili, připravili jsme pro vás podzimní výběr barviček, které budou letos nejvíce v kurzu:

Vínová

Barevná paleta vínové červené se neomezuje jen a pouze na odstín červeného vína. Patří sem i do růžova nebo fialova zbarvené tóny červeného burčáku, barva rozmačkaných ostružin či černorybízového sorbetu. Tyto a jim podobné odstíny, jaké najdete například na krátké sametové bundičce, hebkých lodičkách s mašlí nebo semišových lodičkách, budou slušet hlavně blondýnkám a černovláskám. Brunetky a zrzky by měly sáhnout po vínové barvě v jejích teplejších nuancích, s nádechy kaštanově hnědé (jako má například tato koženková sukně) a javorově červené – takový je třeba roztomilý svetřík se sedýlkem nebo drobnější kabelka s nýtky.

vinova

Modrá

Modré odstíny letošního podzimu se od těch, co letěly v létě, výrazně liší: podzimní modré kombinace jsou tmavší a méně syté, často laděné spíše do šedé nebo i antracitové. Barevně výraznější výjimku můžete udělat v případě doplňků: krásná a přitom praktická kabelka s tóny pařížské modři, nebo mokasíny v odstínu tmavého denimu. Stejný tón pak pochopitelně najdete i u oblíbených riflí. Další populární modrý odstín, který byste letos určitě neměla vynechat, je půlnoční modř: stejná, jakou najdete na pletených šatech i praktické parce.

modra

Oranžová s hnědou

Oranžová je nádherně pozitivní barva, která vám dokáže dodat energii i dobrou náladu. V módě jsou všechny její varianty, od vyloženě jasných tónů s příměsí slunečnicové žluté, jakou má halenka od značky Tom Tailor, přes sytou barvu těch nejkrásnějších dýní (přesně tu mají i naše šaty s kapsami), až po nádherné odlesky leštěné mědi: ty můžete vidět na saténové sukni s volány. Oranžový outfit si pak mnohem lépe rozumí s doplňky v zemitých hnědých odstínech, než s černými, které by mohly být příliš tvrdé. Důkazem mohou být koňakově hnědé kozačky Marco Tozzi nebo módní kabelka ve tvaru vaku v barvě skořice.

oranzovaahneda

Zelená

Posledním podzimním barevným trendem je zelená. Její světlejší a do žluta laděné varianty si však schovejte na jaro – nyní letí zelené tóny spíše z tmavší škály. Konkrétně je to například smaragdová zelená – tu najdete na flitrovém bolerku – lesní zelená borového jehličí jako na této koženkové sukni s krajkou nebo lahvová zeleň luxusního trika s kamínky Swarowski. Tyto výše zmíněné tóny zelené budou slušet především rusovláskám. Univerzálně slušivé jsou potom tlumenější tóny pelyňku, které můžete vidět na zajímavě střižených pletených šatech, případně zelená v odstínu nočního lesa: takovou mají naše šaty s mašlí.

zelena