Jaké šaty budou nejlépe slušet vaší postavě

Bohužel (nebo bohudík?) to je na světě zařízené tak, že nejsme všechny stejné. Každá z nás má své přednosti i své malé nedostatky. Líbit se ale chceme všechny. A to za každých okolností — čili i v šatech. Víte však, jaký střih šatů zalichotí právě tomu vašemu typu postavy? Zkuste se řídit našimi radami a uvidíte, jaká z vás bude kočka!

saty_hruskaPostava typu hruška

Máte úzká ramena i hrudník, křehké paže a vosí pas, ale objemnější zadeček a boky? Potom patříte mezi dámy s postavou typu „hruška“. Při výběru šatů byste měla především zdůraznit své přednosti – tedy útlý pas a ženská ramena. Co se týče délky šatů, jsou pro vás vhodnější ty úplně dlouhé, se sukní do áčka. Vyhněte se balónovým šatům nebo šatům nabíraným v bocích, které by vám v kritických partiích mohly přidat na objemu.

 

 

Postava typu obdélníksaty_obdelnik

Pokud máte poněkud chlapeckou postavu bez výraznějších křivek, plochý zadeček a ramena zhruba stejně široká jako boky, jste typ „obdélník“. Ačkoli jste jinak pravděpodobně štíhlá, máte poněkud nevýrazný pas. Ten se ale dá vytvarovat pomocí vhodně střižených šatů – ať už korzetových nebo s páskem. Určitě si, pokud to příležitost dovolí, vyberte krátké šaty, ve kterých vystavíte na odiv svá perfektně tvarovaná lýtka.

 

 

saty_trojuhelnikPostava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Máte-li svalnaté paže, větší prsa a v porovnání s boky mohutnější horní polovinu těla, jste typ „obráceného trojúhelníku“. Vaší snahou by mělo být vyvážit obě poloviny těla – tedy dodat trochu objemu na bocích. To se vám podaří například nabíranou sukní nebo barevným oddělením horní a spodní části šatů – přitom vršek by měl být tmavší a obecně méně výrazný; sukni si můžete dovolit i hodně výrazně barevnou nebo se vzory. Mohutnější hrudník opticky zeštíhlí výstřih do V.

 

 

Postava typu jablkosaty_jablko

Ženy s postavou typu „jablko“ mají problematické především středové partie těla – tedy objemnější prsa a větší bříško. Ruce a nohy mohou mít naopak velmi štíhlé. Pokud patříte k tomuto typu, měla byste vybírat především splývavé a dlouhé šaty, případně šaty empírového střihu s přepásáním těsně pod prsy. Výstřih volte buď rovný nebo do V, vyhněte se však volánkům a nabírání v horní části, které by vám opticky přidalo na objemu.

 

 

saty_hodinyPostava jako přesýpací hodiny

Přesýpací hodiny jsou již dlouhodobě vysněným ideálem postavy téměř všech žen i dívek. Postava je souměrná, s výrazným pasem a vyváženým poměrem mezi boky i prsy. Pokud máte to štěstí a pyšníte se postavou tvaru přesýpacích hodin, můžete si dovolit nosit v podstatě cokoli. Od minišatů po maxi dlouhé šaty s vysokým rozparkem. Jako jedna z mála žen se také nemusíte bát sáhnout po šatech s aplikací nebo jinou výraznější ozdobou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení